Facebook Twitter
Berron C.F. CU.D. LlaneraC. D. Langreo Eulalia CC.D. Mosconia B
S.D. CollotoSan Ignacio C.F.Condal C.F.Morcin F. Sala
Centro Asturiano Oviedo BC.D. Vallobin BC.D. Los Arcos BU.D. San Claudio C
La FresnedaUrsa Club DeportivoAtletico de Lugones S.D. B
Jornada:1 - 00/00/0000
Condal C.F. - Morcin F. Sala
Berron C.F. C - U.D. Llanera
S.D. Colloto - San Ignacio C.F.
C.D. Los Arcos B - U.D. San Claudio C
Centro Asturiano Oviedo B - C.D. Vallobin B
C. D. Langreo Eulalia C - C.D. Mosconia B
La Fresneda - Ursa Club Deportivo
DESCANSA S Atletico de Lugones S.D. B
Jornada:16 - 02/02/2019
Morcin F. Sala S Condal C.F.
U.D. Llanera S Berron C.F. C
San Ignacio C.F. S S.D. Colloto
U.D. San Claudio C S C.D. Los Arcos B
C.D. Vallobin B S Centro Asturiano Oviedo B
C.D. Mosconia B S C. D. Langreo Eulalia C
Ursa Club Deportivo S La Fresneda
Atletico de Lugones S.D. B S DESCANSA
Jornada:2 - 13/10/2018
Morcin F. Sala S DESCANSA
U.D. Llanera S Condal C.F.
San Ignacio C.F. S Berron C.F. C
U.D. San Claudio C S S.D. Colloto
C.D. Vallobin B S C.D. Los Arcos B
C.D. Mosconia B S Centro Asturiano Oviedo B
Ursa Club Deportivo S C. D. Langreo Eulalia C
Atletico de Lugones S.D. B S La Fresneda
Jornada:17 - 09/02/2019
DESCANSA S Morcin F. Sala
Condal C.F. S U.D. Llanera
Berron C.F. C S San Ignacio C.F.
S.D. Colloto S U.D. San Claudio C
C.D. Los Arcos B S C.D. Vallobin B
Centro Asturiano Oviedo B S C.D. Mosconia B
C. D. Langreo Eulalia C S Ursa Club Deportivo
La Fresneda S Atletico de Lugones S.D. B
Jornada:3 - 20/10/2018
Morcin F. Sala S U.D. Llanera
Condal C.F. S San Ignacio C.F.
Berron C.F. C S U.D. San Claudio C
S.D. Colloto S C.D. Vallobin B
C.D. Los Arcos B S C.D. Mosconia B
Centro Asturiano Oviedo B S Ursa Club Deportivo
C. D. Langreo Eulalia C S Atletico de Lugones S.D. B
DESCANSA S La Fresneda
Jornada:18 - 16/02/2019
U.D. Llanera S Morcin F. Sala
San Ignacio C.F. S Condal C.F.
U.D. San Claudio C S Berron C.F. C
C.D. Vallobin B S S.D. Colloto
C.D. Mosconia B S C.D. Los Arcos B
Ursa Club Deportivo S Centro Asturiano Oviedo B
Atletico de Lugones S.D. B S C. D. Langreo Eulalia C
La Fresneda S DESCANSA
Jornada:4 - 27/10/2018
U.D. Llanera S DESCANSA
San Ignacio C.F. S Morcin F. Sala
U.D. San Claudio C S Condal C.F.
C.D. Vallobin B S Berron C.F. C
C.D. Mosconia B S S.D. Colloto
Ursa Club Deportivo S C.D. Los Arcos B
Atletico de Lugones S.D. B S Centro Asturiano Oviedo B
La Fresneda S C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:19 - 23/02/2019
DESCANSA S U.D. Llanera
Morcin F. Sala S San Ignacio C.F.
Condal C.F. S U.D. San Claudio C
Berron C.F. C S C.D. Vallobin B
S.D. Colloto S C.D. Mosconia B
C.D. Los Arcos B S Ursa Club Deportivo
Centro Asturiano Oviedo B S Atletico de Lugones S.D. B
C. D. Langreo Eulalia C S La Fresneda
Jornada:5 - 03/11/2018
U.D. Llanera S San Ignacio C.F.
Morcin F. Sala S U.D. San Claudio C
Condal C.F. S C.D. Vallobin B
Berron C.F. C S C.D. Mosconia B
S.D. Colloto S Ursa Club Deportivo
C.D. Los Arcos B S Atletico de Lugones S.D. B
Centro Asturiano Oviedo B S La Fresneda
DESCANSA S C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:20 - 02/03/2019
San Ignacio C.F. S U.D. Llanera
U.D. San Claudio C S Morcin F. Sala
C.D. Vallobin B S Condal C.F.
C.D. Mosconia B S Berron C.F. C
Ursa Club Deportivo S S.D. Colloto
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Los Arcos B
La Fresneda S Centro Asturiano Oviedo B
C. D. Langreo Eulalia C S DESCANSA
Jornada:6 - 10/11/2018
San Ignacio C.F. S DESCANSA
U.D. San Claudio C S U.D. Llanera
C.D. Vallobin B S Morcin F. Sala
C.D. Mosconia B S Condal C.F.
Ursa Club Deportivo S Berron C.F. C
Atletico de Lugones S.D. B S S.D. Colloto
La Fresneda S C.D. Los Arcos B
C. D. Langreo Eulalia C S Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:21 - 09/03/2019
DESCANSA S San Ignacio C.F.
U.D. Llanera S U.D. San Claudio C
Morcin F. Sala S C.D. Vallobin B
Condal C.F. S C.D. Mosconia B
Berron C.F. C S Ursa Club Deportivo
S.D. Colloto S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Los Arcos B S La Fresneda
Centro Asturiano Oviedo B S C. D. Langreo Eulalia C
Jornada:7 - 17/11/2018
San Ignacio C.F. S U.D. San Claudio C
U.D. Llanera S C.D. Vallobin B
Morcin F. Sala S C.D. Mosconia B
Condal C.F. S Ursa Club Deportivo
Berron C.F. C S Atletico de Lugones S.D. B
S.D. Colloto S La Fresneda
C.D. Los Arcos B S C. D. Langreo Eulalia C
DESCANSA S Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:22 - 16/03/2019
U.D. San Claudio C S San Ignacio C.F.
C.D. Vallobin B S U.D. Llanera
C.D. Mosconia B S Morcin F. Sala
Ursa Club Deportivo S Condal C.F.
Atletico de Lugones S.D. B S Berron C.F. C
La Fresneda S S.D. Colloto
C. D. Langreo Eulalia C S C.D. Los Arcos B
Centro Asturiano Oviedo B S DESCANSA
Jornada:8 - 24/11/2018
U.D. San Claudio C S DESCANSA
C.D. Vallobin B S San Ignacio C.F.
C.D. Mosconia B S U.D. Llanera
Ursa Club Deportivo S Morcin F. Sala
Atletico de Lugones S.D. B S Condal C.F.
La Fresneda S Berron C.F. C
C. D. Langreo Eulalia C S S.D. Colloto
Centro Asturiano Oviedo B S C.D. Los Arcos B
Jornada:23 - 23/03/2019
DESCANSA S U.D. San Claudio C
San Ignacio C.F. S C.D. Vallobin B
U.D. Llanera S C.D. Mosconia B
Morcin F. Sala S Ursa Club Deportivo
Condal C.F. S Atletico de Lugones S.D. B
Berron C.F. C S La Fresneda
S.D. Colloto S C. D. Langreo Eulalia C
C.D. Los Arcos B S Centro Asturiano Oviedo B
Jornada:9 - 01/12/2018
U.D. San Claudio C S C.D. Vallobin B
San Ignacio C.F. S C.D. Mosconia B
U.D. Llanera S Ursa Club Deportivo
Morcin F. Sala S Atletico de Lugones S.D. B
Condal C.F. S La Fresneda
Berron C.F. C S C. D. Langreo Eulalia C
S.D. Colloto S Centro Asturiano Oviedo B
DESCANSA S C.D. Los Arcos B
Jornada:24 - 30/03/2019
C.D. Vallobin B S U.D. San Claudio C
C.D. Mosconia B S San Ignacio C.F.
Ursa Club Deportivo S U.D. Llanera
Atletico de Lugones S.D. B S Morcin F. Sala
La Fresneda S Condal C.F.
C. D. Langreo Eulalia C S Berron C.F. C
Centro Asturiano Oviedo B S S.D. Colloto
C.D. Los Arcos B S DESCANSA
Jornada:10 - 08/12/2018
C.D. Vallobin B S DESCANSA
C.D. Mosconia B S U.D. San Claudio C
Ursa Club Deportivo S San Ignacio C.F.
Atletico de Lugones S.D. B S U.D. Llanera
La Fresneda S Morcin F. Sala
C. D. Langreo Eulalia C S Condal C.F.
Centro Asturiano Oviedo B S Berron C.F. C
C.D. Los Arcos B S S.D. Colloto
Jornada:25 - 06/04/2019
DESCANSA S C.D. Vallobin B
U.D. San Claudio C S C.D. Mosconia B
San Ignacio C.F. S Ursa Club Deportivo
U.D. Llanera S Atletico de Lugones S.D. B
Morcin F. Sala S La Fresneda
Condal C.F. S C. D. Langreo Eulalia C
Berron C.F. C S Centro Asturiano Oviedo B
S.D. Colloto S C.D. Los Arcos B
Jornada:11 - 15/12/2018
C.D. Vallobin B S C.D. Mosconia B
U.D. San Claudio C S Ursa Club Deportivo
San Ignacio C.F. S Atletico de Lugones S.D. B
U.D. Llanera S La Fresneda
Morcin F. Sala S C. D. Langreo Eulalia C
Condal C.F. S Centro Asturiano Oviedo B
Berron C.F. C S C.D. Los Arcos B
DESCANSA S S.D. Colloto
Jornada:26 - 27/04/2019
C.D. Mosconia B S C.D. Vallobin B
Ursa Club Deportivo S U.D. San Claudio C
Atletico de Lugones S.D. B S San Ignacio C.F.
La Fresneda S U.D. Llanera
C. D. Langreo Eulalia C S Morcin F. Sala
Centro Asturiano Oviedo B S Condal C.F.
C.D. Los Arcos B S Berron C.F. C
S.D. Colloto S DESCANSA
Jornada:12 - 22/12/2018
C.D. Mosconia B S DESCANSA
Ursa Club Deportivo S C.D. Vallobin B
Atletico de Lugones S.D. B S U.D. San Claudio C
La Fresneda S San Ignacio C.F.
C. D. Langreo Eulalia C S U.D. Llanera
Centro Asturiano Oviedo B S Morcin F. Sala
C.D. Los Arcos B S Condal C.F.
S.D. Colloto S Berron C.F. C
Jornada:27 - 04/05/2019
DESCANSA S C.D. Mosconia B
C.D. Vallobin B S Ursa Club Deportivo
U.D. San Claudio C S Atletico de Lugones S.D. B
San Ignacio C.F. S La Fresneda
U.D. Llanera S C. D. Langreo Eulalia C
Morcin F. Sala S Centro Asturiano Oviedo B
Condal C.F. S C.D. Los Arcos B
Berron C.F. C S S.D. Colloto
Jornada:13 - 12/01/2019
C.D. Mosconia B S Ursa Club Deportivo
C.D. Vallobin B S Atletico de Lugones S.D. B
U.D. San Claudio C S La Fresneda
San Ignacio C.F. S C. D. Langreo Eulalia C
U.D. Llanera S Centro Asturiano Oviedo B
Morcin F. Sala S C.D. Los Arcos B
Condal C.F. S S.D. Colloto
DESCANSA S Berron C.F. C
Jornada:28 - 11/05/2019
Ursa Club Deportivo S C.D. Mosconia B
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Vallobin B
La Fresneda S U.D. San Claudio C
C. D. Langreo Eulalia C S San Ignacio C.F.
Centro Asturiano Oviedo B S U.D. Llanera
C.D. Los Arcos B S Morcin F. Sala
S.D. Colloto S Condal C.F.
Berron C.F. C S DESCANSA
Jornada:14 - 19/01/2019
DESCANSA S Ursa Club Deportivo
Atletico de Lugones S.D. B S C.D. Mosconia B
La Fresneda S C.D. Vallobin B
C. D. Langreo Eulalia C S U.D. San Claudio C
Centro Asturiano Oviedo B S San Ignacio C.F.
C.D. Los Arcos B S U.D. Llanera
S.D. Colloto S Morcin F. Sala
Berron C.F. C S Condal C.F.
Jornada:29 - 18/05/2019
Ursa Club Deportivo S DESCANSA
C.D. Mosconia B S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Vallobin B S La Fresneda
U.D. San Claudio C S C. D. Langreo Eulalia C
San Ignacio C.F. S Centro Asturiano Oviedo B
U.D. Llanera S C.D. Los Arcos B
Morcin F. Sala S S.D. Colloto
Condal C.F. S Berron C.F. C
Jornada:15 - 26/01/2019
Ursa Club Deportivo S Atletico de Lugones S.D. B
C.D. Mosconia B S La Fresneda
C.D. Vallobin B S C. D. Langreo Eulalia C
U.D. San Claudio C S Centro Asturiano Oviedo B
San Ignacio C.F. S C.D. Los Arcos B
U.D. Llanera S S.D. Colloto
Morcin F. Sala S Berron C.F. C
Condal C.F. S DESCANSA
Jornada:30 - 25/05/2019
Atletico de Lugones S.D. B S Ursa Club Deportivo
La Fresneda S C.D. Mosconia B
C. D. Langreo Eulalia C S C.D. Vallobin B
Centro Asturiano Oviedo B S U.D. San Claudio C
C.D. Los Arcos B S San Ignacio C.F.
S.D. Colloto S U.D. Llanera
Berron C.F. C S Morcin F. Sala
DESCANSA S Condal C.F.